Úvodní stránka > Kult nebo Hnutí 2012? > Andělská vlna kultu 2012: Nové náboženství, zkáza nebo bludná cesta? (3)

Andělská vlna kultu 2012: Nové náboženství, zkáza nebo bludná cesta? (3)

Kvůli svým předchozím k článkům jsem získal mnoho nových přátel i nepřátel. Někoho jsem články Náboženský kult roku 2012 a Je Kult 2012 cestou do záhuby lidského rodu nebo cesta naděje?hodně naštval, někoho jsem oslovil tak, že se mnou začal polemizovat a diskutovat. V tomto článku se nebudu zaměřovat na Kult 2012, jehož realita je na náboženské scéně již prokázanou věcí. Předem taky prosím bojovníky a bojovnice za „svatou věc čistého andělského vnímání světa“, aby mi psali jenom věcné poznámky. Obsah tohoto článku je tedy vymezen. Kult 2012 je dnes převážně předáván tzv.Andělskou vlnou. Andělská vlna navazuje ve svém pojetí na Theosofické hnutí, na hnutí New Age a další zdroje převážně s hinduistického pozadí, rád se také dovolává na přímé vidění, přímé zážitky s Anděli.Předem chci také upozornit, že tato Andělská vlna má právo na život, ale jako člověk mám povinnost prozkoumat z jakého zdroje a jaké ovoce nese.Pokud je toto hnutí od Boha tak všechny moje argumenty proti falešnosti tohoto hnutí budou smeteny, pokud je to ale jinak, zůstane po tomto hnutí stejná duchovní prázdnota jako po již zmizelých falešných učeních. To je i můj apel na všechny kdo bezmyšlenkovitě přijímají andělské zdroje jako ty „nejpravější“, aby se zkusili zamyslet spolu se mnou.Nečekejte soud, na to nemám právo, ale ptát se, je moje základní lidská povinnost.

Jaké jsou základní body tohoto hnutí?

1.Neustále přichází nové poznání, nyní Andělé přinášejí denně čerstvá poselství svým vyvoleným Indigovým dětem a ta tvoří dle přání Andělů denní rady, poselství, Andělské webové stránky ( na webu stačí zadat Andělé a sami uvidíte ). Tvoří také výukové speciální Andělské kontaktní semináře, Andělské tarotové karty. Toto nové poznání je nadřazeno všem doposud dávným zdrojům pro lidská náboženství a tudíž je dle Andělské vlny přesahují ( jak mi jedna „andělka“ psala, v podstatě Andělé stojí za všemi zdroji náboženského světa ). Základním předpokladem tedy je, že všechno doposud přijímané poznání s náboženských knih podléhá novému vnímání andělského pohledu a tedy je nutné všechna doposud vnímaná náboženství přepracovat do andělské vlny, kterým jak dokazují příznivci tohoto hnutí, byla všechna náboženství vždy, jen to nebylo jejími členy rozpoznáno.

Nejdůležitějším zdrojem poznání pro Andělský kult je ale Přímé zjevení Andělů vybraným jedincům, přímé předání pravomoci vyučovat „nové andělské poselství“. U některých představitelek a představitelů tohoto hnutí dominují i představy o tom, že oni sami jsou Inkarnovanými Anděli, kteří se rozpomněli na své „svaté poslání“ a tak se vrátili, aby mohli učit lásce a poznání a soucitu mezi prostými lidmi.

2. Každý „andělovec“ má svůj vlastní zdroj zjevení, pro jednoho je to třeba archanděl Gabriel, pro další Samael, Uriel a v neposlední řadě vede Lucifer, který není nazván Satanem, ale právě jménem Lucifer, tedy Světlonošem. Tuto teorii, že se obzvláště křesťané, židé i muslimové mýlí a ublížili Světlonošovi tím, že o něm vyučují, že se stal Satanem ( protivníkem Bohu i lidem, Otcem lži ), tedy Jitřenkou spadlou z nebes za vzpouru, kterou vedl ( toto pojetí je z Bible i z Koránu ) je ale v Andělské vlně Lucifer chápán jako Ten, kterému se křivdí, jako Ten, který to s námi lidmi myslí dobře. Je také nazýván Prométheem,přinašečem ohně pro lidskou duši.

Andělský kult zcela otevřeně prostřednictvím svých „mluvčích“ hlásá návrat k ukřivděnému Luciferovi jako Světlonošovi, novému Spasiteli pro lidský rod.Toto vědomé postavení se na stranu Lucifera je asi nejproblematičtější stránkou tohoto kultu. Informace o ukřivdění Luciferovi přicházejí s přímých setkání lidí s Anděli, nebo od těch kdo jsou prý Anděli inkarnovanými do našeho světa. Tento kult tedy vědomě odmítá myšlenku, že lidstvo i Bůh mají vědomého nepřítele ( což pro některé nemusí být ten pravý argument k odmítnutí ukřivděného Lucifera ). U některých argumentace došla až do bodu v němž vědomě prohlašují, že Lucifer může stát i za zrozením Ježíše Krista.

3. Naprosto nepřehlédnutelným poselstvím tohoto hnutí je důraz na lásku, všeobjímající, vše milující, nekonečnou. Tento důraz prý vyplývá z poselství všech Andělů komunikujícími s Indigovými dětmi. Tato láska zahrnuje lásku bez hranic, lásku bez podmínek. Toto poselství je snad jedinou věcí, které mě pozitivně nadchlo v Andělské vlně. Tato Andělská láska zahrnuje hlubokou změnu v lidském životě, hlubokou změnu ve všech našich vztazích a proměnu člověka v andělskou bytost, jíž byl vždy, jen na to jaksi zapomněl. U tohoto bodu můžu jenom souhlasit, neboť je společný i křesťanskému vnímání života(to, že mnozí taky křesťané šíří kolem sebe mnohdy jenom tmu je věc jiná, zkrátka po ovoci je poznáte)

4. V Andělské vlně vidím několik nebezpečí. Absolutní neschopnost rozpoznat skutečný zdroj zjevení, sama Bible říká ve svém zjevení, že budou přicházet Andělé z nebes a přinášet různá poselství, mnozí budou ale právě patřit k armádě knížete Temnoty, tedy Satana ( Lucifera ). Přijímat bezmyšlenkovitě každé poselství a každou průpovídku zvláště pokud se zapřísahá autor nebo autorka „pravým zjevením pravého Anděla“ je chybné. Stejně chybné je ale odmítat skutečná poselství Andělů, tak jak o nich mluví Bible na mnohých stránkách. Nemám problém věřit ve svět Andělů, ale vidím ho vnitřně rozdělený svět podle zjevení z Bible o tom, že mnozí andělé zapomněli na Boha a jsou k němu ve vztahu vzpoury.

Osobní dodatek: Na závěr chci dodat, že jsem s mnohými představiteli a představitelkami Andělského kultu osobně komunikoval a mám z toho smíšené pocity, v mnoha dopisech nebo příspěvcích jsem byl „utnut“ tím, že přece nemám potřebná zjevení a autoritu a tudíž, že bych měl raději zavrhnout vše své chápání. Mnozí novodobí apoštolové Andělů ale bohužel zapomínají, že mnohé z toho co dnes hlásají už dávno bylo řečeno a přezkoumáno.

Reklamy
  1. Zatím nemáte žádné komentáře.
  1. No trackbacks yet.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: